Ostatni turniej z cyklu Polskiej Ligi Snookera Top16 w tym sezonie dobiegł końca. Ranking na ten sezon zostaje zamknięty. Doszło w nim do kilku ciekawych rozstrzygnięć. Najbardziej z nich może być zadowolony Grześ Biernadski, który w tym ostatnim „Topie” awansował z 7 pozycji na 4.

Turniej został rozegrany w warszawskim klubie Billboard. Organizatorzy nie zawiedli. Stoły były jak zwykle przygotowane perfekcyjnie, co przełożyło się bezpośrednio na jakość gry i na ilość brejków.

W finale spotkali się, wcześniej wspomniany, Grześ Biernadski oraz Kacper Filipiak. Pierwszą partię w spotkaniu wygrał Kacper, ale jak się okazało, był to ostatni frejm jaki wygrał w tym turnieju. Pozostałe 4 padły łupem Grześka. Wbijał po drodze 70 i 45 punktów w jednym podejściu. Jest to dla niego pierwszy wygrany turniej z cyklu Top16.

3 miejsca zajęli Mateusz Baranowski i Jarek Kowalski. Do tego pierwszego powędrował dodatkowo puchar za najwyższy break zawodów 113.

Ogromne podziękowania dla wszystkich sędziów, którzy przez 2 dni ciężko pracowali przy snookerowych stołach. Szczególne należą się Wiktorii Jędruszek, która po raz kolejny sprawowała służbę sędziego głównego.

 Wyniki z turnieju oraz lista breaków:

/turnieje-i-wyniki/pls-top-16-4/

Aktualny ranking:

/ranking/ranking-pls-top16/

Powrót