Zakończył się trzeci turniej z cyklu Polskiej Ligi Snookera Top16. Najlepszym zawodnikiem okazał się ponownie Kacper Filipiak, który niczym Mark Selby w turniejach World Snooker ma już poważną przewagę nad drugim zawodnikiem w rankingu. Kacper w całym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego meczu.

Był to pierwszy turniej z ramienia PZSiBA zorganizowany w nowym klubie 147 Break przy ulicy Zamienieckiej. Jest to już drugi lokal ze snookerem w Warszawie, którego właścicielem jest Jarosław Kowalski. Tak jak to kiedyś, tak i teraz, Jarek może pochwalić się największą liczbą stołów w jednym klubie. Tego akurat „Topa” graliśmy aż na sześciu stołach, co przełożyło się na bardzo szybkie i komfortowe rozegranie całych zawodów.

Finał okazał się być pięknym zwieńczeniem całej imprezy. Szybka i miła do oglądania gra została połączona z wysokimi podejściami Kacpra. W ostatnim meczu wbijał 104 i 87. Wynikiem 4-0 sięgnął po trzeci puchar z rzędu za wygranie ligi. Sędzią finału był Andrzej Jachniewicz z Poznania.

Nagroda za najwyższy break powędrowała do Marcina Nitschke, który jeszcze w fazie grupowej wbił 108 punktów w jednym podejściu.

Dziękujemy wszystkim sędziom obecnym na turnieju za pomoc i zaangażowanie, w szczególności Wiktorii Jędruszek z Poznania za sprawne przeprowadzenie turnieju.

Wyniki z turnieju:

/turnieje-i-wyniki/pls-top-16-3/

Aktualny ranking:

/ranking/ranking-pls-top16/

Powrót