W ubiegłą niedzielę 11.06.2017r. zakończyły się Mistrzostwa Europy w albańskim Shengjin.

W kategorii kobiet zawody były jedną z najlepiej obsadzonych imprez starego kontynentu ostatnich lat. Najwyższej sklasyfikowana polska reprezentantka, Małgorzata Sikorska zajęła 5 miejsce kończąc występ w ćwierćfinale. Na miejscu 9 uplasowały się Izabela Łącka oraz Ewa Pawińska.

W turnieju par kobiecych 5 miejsce wywalczył zespół Małgorzata Sikorska/Ewa Pawińska.

W rozgrywkach drużyn męskich Polskę reprezentowały dwa zespoły Kacper Filipiak/Mateusz Baranowski oraz Marcin Nitschke/Adam Stefanow. Obie drużyny dotarły do ćwierćfinału, kończąc zawody na 5 miejscach.

Szczególnie ważnym elementem każdej takiej imprezy jest obsługa sędziowska, której zadania choć mniej widoczne są kluczem do profesjonalnego poziomu zawodów.  Tym bardziej na uwagę zasługuje fakt wyboru przez EBSA, polskich sędzin Agnieszki Bereckiej oraz Wiktorii Jędruszek do dwóch pojedynków finałowych.