Turniej: DMP 40+

Informacje o turnieju

Nazwa
DMP 40+
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Mistrzostwa Polski
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Maciej Grzegorz Lesiak
Turniej
2018-12-01 09:00 - 2018-12-02 20:00
Zapisy
2018-10-25 14:14 - 2018-11-28 21:00
Miejsce
147 Break - Zamieniecka (Warszawa)

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018 w kat. Masters 40+

UWAGA! Zmianie uległ program zawodów.
Turniej zostanie rozegrany jednego dnia, w sobotę 1 grudnia 2018 r.
Start: godz. 10:00 - mecze grupowe
~18:00 1/2 finału
~20:00 FINAŁ

Cele zawodów
• wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski w kat. Masters 40+
• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play
• popularyzacja snookera

Termin i miejsce zawodów
Termin: 1-2 grudnia 2018 r. (sobota-niedziela)
Miejsce: Klub 147 Break, 04-158 Warszawa, ul. Zamieniecka 80

Warunki uczestnictwa
W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci urodzeni w roku 1978 i wcześniej, którzy zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie i stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów.

Termin i miejsce zgłoszeń
Zgłoszenia będą przyjmowane do środy 28 listopada 2018 r. do godz. 21:00
Sposób zgłoszeń: rejestracja na www.snooker.pl


Organizator
Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego 
Klub 147 Break Zamieniecka

Sędzia główny
Maciej Grzegorz Lesiak
oldboys.warszawa@gmail.com

Wpisowe
200 zł od drużyny
Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia.

Ubiór
Od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA według kodu A 

System i sposób przeprowadzenia Drużynowych Mistrzostw Polski w kat. Masters 40+
Mistrzostwa rozegrane będą w dwóch etapach - fazie grupowej i pucharowej.
Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów, tj. w środę 28 listopada 2018 r. po godz. 21:00.
Podział na koszyki nastąpi według aktualnego rankingu drużyny.
Jeżeli w drużynie występuje zawodnik PLS TOP16 lub PORS rozstawienie odbędzie się na podstawie rankingu wyżej notowanego zawodnika, pozostałe drużyny rozstawione są losowo.
Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.
Drużyna zgłoszona do turnieju DMP 40+ składa się z 2 (dwóch) zawodników:
• Zawodnik A (kapitan)
• Zawodnik B
W fazie grupowej każdy mecz składa się z 5 frejmów w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A) 
Kryteria ustalania kolejności drużyn w grupach:
a/ wygrane frejmy;
b/ mecz bezpośredni;
c/ bezpośredni pojedynek kapitanów;
d/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).
Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego drużyn po grach grupowych:
a/ miejsce w grupie;
b/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).
Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Modus meczu fazy pucharowej - lepszy z 7
Frejmy rozgrywane są w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A)
Frejm 6 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 7 singlowy (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów)

PROGRAM ZAWODÓW
SOBOTA - 1 grudnia 2018 r.
10:00 do 18:00 - mecze grupowe
Po zakończeniu fazy grupowej poczęstunek dla uczestników oraz zaproszonych gości.
NIEDZIELA - 2 grudnia 2018 r.
10:00 do 12:00 - 1/2 finału
12:30 - FINAŁ
*Program zawodów może ulec zmianie

Nagrody
W zawodach nie ma nagród finansowych.
Zawodnicy otrzymują puchary za miejsca 1-4 i najwyższy brejk turnieju.
Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Postanowienia końcowe
Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Adam Polak/Paweł Mazur 28-11-2018 21:22 Profil
2 Piotr Majewski/Sebastian Wichniarz 28-11-2018 21:22 Profil
3 Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 28-11-2018 21:22 Profil
4 Robert Sekuła/Grzegorz Nakonieczny 28-11-2018 21:22 Profil
5 Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski 28-11-2018 21:23 Profil
6 Piotr Świerszcz/Mariusz Witos 28-11-2018 21:23 Profil
7 Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka 28-11-2018 21:23 Profil
8 Tomasz Bystrzyński/Cezary Pyciarz 28-11-2018 21:46 Profil

Breaki

Najwyższy break: 46 - Piotr Murat/Małgorzata Sikorska

# Imię i nazwisko Breaki
1 Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 46, 38

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
8
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
8
Ile grup
2
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
4

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 9 3 3 0 0 13 2 3
2 Adam Polak/Paweł Mazur 9 3 3 0 0 9 6 3
3 Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka 6 3 2 0 1 9 6 2
4 Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski 6 3 2 0 1 8 7 2

Grupa 1

Piotr Majewski/Sebastian Wichniarz 1 : 4
2018-12-01 10:00
Piotr Murat/Małgorzata Sikorska
Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka 4 : 1
2018-12-01 10:00
Piotr Świerszcz/Mariusz Witos
Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 4 : 1 Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka
Piotr Majewski/Sebastian Wichniarz 1 : 4 Piotr Świerszcz/Mariusz Witos
Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 5 : 0 Piotr Świerszcz/Mariusz Witos
Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka 4 : 1 Piotr Majewski/Sebastian Wichniarz

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Piotr Murat/Małgorzata Sikorska 9 3 3 0 0 13 2 3
2 Jacek Wrzos/Aleksandra Wojtecka 6 3 2 0 1 9 6 2
3 Piotr Świerszcz/Mariusz Witos 3 3 1 0 2 5 10 1
4 Piotr Majewski/Sebastian Wichniarz 0 3 0 0 3 3 12 0

Grupa 2

Robert Sekuła/Grzegorz Nakonieczny 2 : 3
2018-12-01 10:00
Adam Polak/Paweł Mazur
Tomasz Bystrzyński/Cezary Pyciarz 2 : 3
2018-12-01 10:00
Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski
Tomasz Bystrzyński/Cezary Pyciarz 1 : 4 Robert Sekuła/Grzegorz Nakonieczny
Adam Polak/Paweł Mazur 3 : 2 Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski
Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski 3 : 2 Robert Sekuła/Grzegorz Nakonieczny
Tomasz Bystrzyński/Cezary Pyciarz 2 : 3 Adam Polak/Paweł Mazur

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Adam Polak/Paweł Mazur 9 3 3 0 0 9 6 3
2 Maciej Grzegorz Lesiak/Witold Żarowski 6 3 2 0 1 8 7 2
3 Robert Sekuła/Grzegorz Nakonieczny 3 3 1 0 2 8 7 1
4 Tomasz Bystrzyński/Cezary Pyciarz 0 3 0 0 3 5 10 0

Rozgrywki pucharowe