Turniej: Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018

Informacje o turnieju

Nazwa
Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Mistrzostwa Polski
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Wiktoria Jędruszek
Turniej
2018-06-09 10:00 - 2018-06-09 20:00
Zapisy
2018-06-05 00:00 - 2018-06-06 00:30
Miejsce
147 Break - Zamieniecka (Warszawa)

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018

Klub 147 Break, Warszawa

Cele zawodów
• wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski 
• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play
• popularyzacja snookera

Termin i miejsce zawodów
Sobota, 9 czerwca 2018 r. 
Klub 147 Break, Zamieniecka 80, 04-158 Warszawa

Organizator
Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego oraz Klub 147 Break

Warunki uczestnictwa 
W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie i stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów.

Termin i miejsce zgłoszeń 
Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 5 czerwca 2018 r. do godz. 21:00. 
Sposób zgłoszeń: rejestracja na http://www.snooker.pl

Ubiór 
Od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA według kodu A 

System i sposób przeprowadzenia Drużynowych Mistrzostw Polski
Mistrzostwa rozegrane będą w dwóch etapach, fazie grupowej i pucharowej. 
Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów tj. 5 czerwca 2018 r. po godz. 21:00.
Podział na koszyki nastąpi według aktualnego rankingu drużyny.
Jeżeli w drużynie występuje zawodnik PLS TOP16 lub PORS rozstawienie odbędzie się na podstawie rankingu wyżej notowanego zawodnika, pozostałe drużyny rozstawione są losowo.
Do fazy pucharowej awansują po dwie drużyny z poszczególnych grup.
Drużyna zgłoszona do turnieju DMP składa się z 2 (dwóch) zawodników: 
• Zawodnik A (kapitan) 
• Zawodnik B

W fazie grupowej każdy mecz składa się z 5 frejmów w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A) 

Kryteria ustalania kolejności drużyn w grupach:
a/ wygrane frejmy;
b/ mecz bezpośredni; 
c/ bezpośredni pojedynek kapitanów;
d/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego drużyn po grach grupowych: 
a/ miejsce w grupie;
b/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).
Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

W fazie pucharowej każdy mecz składa się z 7 frejmów w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A) 
Frejm 6 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 7 singlowy (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów)

Sędzia główny
Wiktoria Jędruszek

Nagrody 
W zawodach nie ma nagród finansowych.
Zawodnicy otrzymują puchary za miejsca 1-4 i najwyższy brejk turnieju.
Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Opłaty startowe 
Dla zawodników z licencją PZSiBA - 80 zł
Dla zawodników bez licencji PZSiBA - 100 zł
Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe 
Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW
Sobota, 9 czerwca 2018 r.
10:30 do ok. 17:00 – mecze grupowe 
ok. 17:00 – 1/2 finału
ok. 19:00 – FINAŁ 


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Marcin Nitschke/Adam Stefanów 05-06-2018 23:23 Profil
2 Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak 05-06-2018 23:24 Profil
3 Ariel Trębocha/Marcin Bek 05-06-2018 23:24 Profil
4 Tom Limor/Michał Ebert 05-06-2018 23:25 Profil
5 Marcin Karłyk/Filip Ratajczak 08-06-2018 02:59 Profil
6 Piotr Murat/Dalia Alska 09-06-2018 11:00 Profil

Breaki

Najwyższy break: 81 - Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak

# Imię i nazwisko Breaki
1 Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak 81, 76, 69, 61, 54, 54, 53, 31, 31
2 Marcin Nitschke/Adam Stefanów 76, 69, 67, 56, 42, 37, 33, 30, 30
3 Tom Limor/Michał Ebert 64, 35
4 Ariel Trębocha/Marcin Bek 39, 37, 32
5 Piotr Murat/Dalia Alska 31

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
6
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
6
Ile grup
2
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
4

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak 6 2 2 0 0 10 0 3
2 Marcin Nitschke/Adam Stefanów 3 2 1 0 1 7 3 2
3 Tom Limor/Michał Ebert 3 2 1 0 1 5 5 2
4 Ariel Trębocha/Marcin Bek 3 2 1 0 1 5 5 2

Grupa 1

Tom Limor/Michał Ebert 3 : 2
2018-06-09 10:30
Marcin Nitschke/Adam Stefanów
Tom Limor/Michał Ebert 2 : 3
2018-06-09 12:30
Piotr Murat/Dalia Alska
Marcin Nitschke/Adam Stefanów 5 : 0
2018-06-09 14:30
Piotr Murat/Dalia Alska

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Marcin Nitschke/Adam Stefanów 3 2 1 0 1 7 3 2
2 Tom Limor/Michał Ebert 3 2 1 0 1 5 5 2
3 Piotr Murat/Dalia Alska 3 2 1 0 1 3 7 2

Grupa 2

Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak 5 : 0
2018-06-09 10:30
Ariel Trębocha/Marcin Bek
Marcin Karłyk/Filip Ratajczak 0 : 5
2018-06-09 12:30
Ariel Trębocha/Marcin Bek
Marcin Karłyk/Filip Ratajczak 0 : 5
2018-06-09 14:30
Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Mateusz Baranowski/Kacper Filipiak 6 2 2 0 0 10 0 3
2 Ariel Trębocha/Marcin Bek 3 2 1 0 1 5 5 2
3 Marcin Karłyk/Filip Ratajczak 0 2 0 0 2 0 10 0

Rozgrywki pucharowe