Turniej: Eliminacje Mistrzostw Polski 2017 - Wrocław

Informacje o turnieju

Nazwa
Eliminacje Mistrzostw Polski 2017 - Wrocław
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Turniej nierankingowy
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Marek Zubrzycki
Sędzia
Piotr Murat
Turniej
2017-03-25 10:00 - 2017-03-26 20:00
Zapisy
2017-03-02 10:54 - 2017-03-21 21:00
Miejsce
Fuga Mundi (Wrocław)

XXV  MISTRZOSTWA POLSKI W SNOOKERZE - Lublin 2017

 

Cele zawodów

• wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii otwartej;

• przygotowanie krajowej czołówki do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;

• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;

• popularyzacja gry w snookera

 

Termin i miejsce zawodów:

Eliminacje: w dwóch terminach - Masters Lublin - 18.03.2017 oraz Fuga Mundi Wrocław 25.03.2017

Turniej główny: 30 marca – 2 kwietnia 2017 r.

klub Masters GH Olimp Lublin Al. Spółdzielczości Pracy 36

 

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Klub Masters Lublin

 

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:

a/ posiadają polskie obywatelstwo lub prawa rezydenta w Polsce

b/ zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c/ posiadają aktualną licencję zawodniczą PZSiBA (w turnieju głównym);

d/ stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów

 

W turnieju głównym Mistrzostw Polski 2017  wystartuje 32 zawodników:

a/ obrońca tytułu – Tomasz Skalski (z racji rezygnacji obrońcy tytułu, przyznane zostało dodatkowe miejsce w eliminacjach we Wrocławiu);

b/ 16 zawodników Polskiej Ligi Snookera TOP16

c/ 10 najlepszych zawodników rankingu PORS,

d/ zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych (z racji odwołania turnieju - dodatkowe miejsce w eliminacjach we Wrocławiu.

d/ 3 zawodników z eliminacji;

 

Zawodnicy, kwalifikujący się do turnieju finałowego na podstawie kryteriów a/, b/, c/, d/ zobowiązani są do potwierdzenia chęci uczestnictwa w turnieju głównym do 17 marca 2017 roku (wtorek), do godz. 21.00.

Potwierdzenia można dokonać poprzez system rejestracji na stronie www.snooker.pl.

W przypadku gdy zawodnik zakwalifikuje się do turnieju głównego na podstawie wielu kryteriów, lub zrezygnuje z udziału, powstałe miejsce pozostaje do dyspozycji zarządu.

 

Opłaty:

Opłata startowa w turnieju głównym wynosi 160 zł.

Opłata startowa w turnieju eliminacyjnym wynosi 80zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 110 zł dla zawodników bez licencji PZSiBA.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów. Szczegółowy program zawodów zostanie zamieszczony do dnia 14 kwietnia 2015. W sprawach nieujętych stanowią regulaminy i przepisy PZSiBA, w szczególności dokument „Zasady postępowania w turniejach Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego”. Zarząd PZSiBA

 

Ubiór

Turniej eliminacyjny – od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A

Turniej główny - od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A.

 

System i sposób przeprowadzenia zawodów

A - turniej eliminacyjny

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany wg oficjalnego systemu turniejowego rozgrywek PORS, w modusie minimum "lepszy z 5". Awans do turnieju finałowego uzyska 3 zawodników, Rozstawienie zawodników w turnieju eliminacyjnym zostanie ustalone wg aktualnego rankingu PORS.

B – turniej finałowy

Zawody rozegrane będą w dwóch etapach – fazie grupowej i pucharowej.

Modus meczów: faza grupowa-lepszy z 7, 1/8 lepszy z 7, i 1/4 finału lepszy z 9, półfinały lepszy z 9, finał lepszy z 11.

Rozstawienie zawodników w fazie grupowej:

Zawodnicy rozstawieni będą w  4 koszykach. Z nr 1 rozstawiony będzie obrońca tytułu. O kolejnych nr startowych decyduje ranking PLS TOP16 i ranking PORS. W szczególnych przypadkach o rozstawieniu zawodnika może zdecydowac inna niż krajowa lista rankingowa. Losowanie grup odbędzie się po zamknięciu listy startowej tj. 28 lutego 2017 r.

 

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach (wg zasad IBSF):

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ losowanie.

 

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych (wg zasad IBSF):

a/ miejsc w grupie;

b/ mecze nie przegrane;

c/ średnia BF/MR;

d/ losowanie

 

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

 

Sędziowanie:

Udział sędziów licencjonowanych zapewniony w całym turnieju głównym. W eliminacjach udział sędziów licencjonowanych od 1/4 finału.

 

Nagrody:

Organizator zapewnia Puchary i Medale dla zdobywców miejsc 1-3 oraz za najwyższy break. Organizator nie zapewnia nagród finansowych.

 

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

 

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

2 dzień – czwartek 30 marca'17

rejestracja uczestników – godz. 9:45

odprawa dla zawodników – godz. 10:00

mecze fazy grupowej (lepszy z 7) – 10:30, 13:00, 16:00, 18:30, 21:00

Oficjalne otwarcie zawodów – g. 15:30

3 dzień – piątek 31 marca'17

mecze fazy grupowej (lepszy z 7) – 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00

4 dzień – sobota 1 kwietnia'17 

10:00, 13:00 - 1/8 finału (lepszy z 7)

17:00 - 1/4 finału (lepszy z 9)

5 dzień – niedziela 2 kwietnia'17

10:00 – półfinały OMP (lepszy z 9)

16:00 – finał OMP (lepszy z 11)


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Grzegorz Łoniewski Wrocław 06-03-2017 10:48 Profil
2 Maciej Urban Małkowice 15-03-2017 23:31 Profil
3 Jacek Tulibacki 15-03-2017 21:07 Profil
4 Marcin Żygadło 16-03-2017 21:47 Profil
5 Krzysztof Drążkiewicz 07-03-2017 21:55 Profil
6 Bartosz Olchówka Wrocław 06-03-2017 08:30 Profil
7 Paweł Koch Wroclaw 20-03-2017 20:44 Profil
8 Krzysztof Kubas Bielsko-Biała 16-03-2017 23:13 Profil
9 Wiktor Rzeżuchowski Brzezina 03-03-2017 08:31 Profil
10 Michał Rychlik Wrocław 02-03-2017 20:00 Profil
11 Cezary Pyciarz Kowala 20-03-2017 08:38 Profil
12 Krzysztof Błasiak Wrocław 20-03-2017 21:02 Profil

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
12
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
12
Ile grup
4
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
8

Grupa 1

Cezary Pyciarz :
2017-03-25 12:00
Grzegorz Łoniewski
Marcin Żygadło :
2017-03-25 14:00
Grzegorz Łoniewski
Marcin Żygadło :
2017-03-25 10:00
Cezary Pyciarz

Grupa 2

Wiktor Rzeżuchowski :
2017-03-25 14:00
Jacek Tulibacki
Maciej Urban :
2017-03-25 12:00
Wiktor Rzeżuchowski
Maciej Urban :
2017-03-25 16:00
Jacek Tulibacki

Grupa 3

Krzysztof Błasiak :
2017-03-25 16:00
Paweł Koch
Bartosz Olchówka :
2017-03-25 10:00
Krzysztof Błasiak
Paweł Koch :
2017-03-25 14:00
Bartosz Olchówka

Grupa 4

Krzysztof Kubas :
2017-03-25 10:00
Michał Rychlik
Krzysztof Kubas :
2017-03-25 12:00
Krzysztof Drążkiewicz
Michał Rychlik :
2017-03-25 16:00
Krzysztof Drążkiewicz