Turniej: Eliminacje Mistrzostw Polski 2018 - Warszawa

Informacje o turnieju

Nazwa
Eliminacje Mistrzostw Polski 2018 - Warszawa
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Turniej nierankingowy
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Marzena Łagowska
Turniej
2018-01-06 09:00 - 2018-01-07 20:00
Zapisy
2017-11-06 09:00 - 2018-01-03 21:00
Miejsce
147 Break - Zamieniecka (Warszawa)

Opłata startowa turniej kwalifikacyjny: z licencją: 80 zł,  bez licencji: 110 zł

Kwalifikacja do turnieju głównego dla 2 zawodników

 

XXVI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W SNOOKERZE - Warszawa 2018

Regulamin

Cele zawodów

• wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii otwartej;

• przygotowanie krajowej czołówki do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;

• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;

• popularyzacja gry w snookera

Termin i miejsce zawodów

Turnieje kwalifikacyjne:

sobota 6 stycznia 2018 r. - klub 147 Break Warszaw

sobota 13 stycznia 2018 r. - klub Masters Lublin i klub Fuga Mundi Wrocław

Turniej główny: 25 – 28 stycznia 2018 r. klub 147 Break Warszawa ul. Zamieniecka 80

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Klub 147 Break Warszawa

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:

a/ posiadają polskie obywatelstwo lub prawa rezydenta w Polsce

b/ zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c/ stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów

W turnieju głównym Mistrzostw Polski 2018 wystartuje 32 zawodników:

a/ obrońca tytułu – Mateusz Baranowski;

b/ 16 zawodników Polskiej Ligi Snookera TOP16

c/ 10 najlepszych zawodników rankingu PORS,

d/ 4 zawodników z kwalifikacji;

e/ 2 dzikie karty do dyspozycji zarządu

Zawodnicy, kwalifikujący się do turnieju finałowego na podstawie kryteriów a/, b/, c/, d/ zobowiązani są do potwierdzenia chęci uczestnictwa w turnieju głównym do 2 stycznia 2018 roku (wtorek), do godz. 21.00.

Termin zapisów do turniejów kwalifikacyjnych upływa:

kwalifikacje Warszawa: środa 3 stycznia'18 g. 21:00

kwalifikacje Lublin i Wrocław: środa 10 stycznia'18 r g. 21:00.

Potwierdzenia należy dokonać poprzez system rejestracji na stronie www.snooker.pl.

W przypadku gdy zawodnik zakwalifikuje się do turnieju głównego na podstawie wielu kryteriów, lub zrezygnuje z udziału, powstałe miejsce pozostaje do dyspozycji zarządu.

Opłaty

Opłata startowa w turnieju głównym wynosi 160 zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 200 zł dla zawodników bez licencji PZSiB.

Opłata startowa w turnieju kwalifikacyjnym wynosi 80zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 110 zł dla zawodników bez licencji PZSiBA.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Ubiór

Kwalifikacje – od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod B

Turniej główny - od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A.

System i sposób przeprowadzenia zawodów

A - kwalifikacje

Turnieje zostaną rozegrane wg oficjalnego systemu turniejowego rozgrywek PORS, w modusie minimum "lepszy z 5". Awans do turnieju głównego uzyska 4 zawodników wyłonionych z 3 turniejów kwalifikacyjnych. tj.:

- kwalifikacje Warszaw 6 stycznia – 2 zawodników,

- kwalifikacje Wrocław i Lublin – po 1 zawodników.

Rozstawienie zawodników w turniejach kwalifikacyjnych zostanie ustalone wg aktualnego rankingu PORS.

B – turniej główny

Zawody rozegrane będą w dwóch etapach – fazie grupowej i pucharowej.

Modus meczów: faza grupowa-lepszy z 7, 1/8 lepszy z 7, i 1/4 finału lepszy z 9, półfinały lepszy z 9, finał lepszy z 11.

Rozstawienie zawodników w fazie grupowej:

Zawodnicy rozstawieni będą w 4 koszykach. Z nr 1 rozstawiony będzie obrońca tytułu. O kolejnych nr startowych decyduje ranking PLS TOP16 i ranking PORS. W szczególnych przypadkach o rozstawieniu zawodnika może zdecydować inna niż krajowa lista rankingowa. Losowanie grup odbędzie się po zamknięciu listy startowej tj. 14 stycznia 2018 r.

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach (wg zasad IBSF):

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ losowanie.

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych (wg zasad IBSF):

a/ miejsc w grupie;

b/ mecze nie przegrane;

c/ średnia BF/MR;

d/ losowanie

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

Sędziowanie

Udział sędziów licencjonowanych zapewniony w całym turnieju głównym OMP.

Nagrody

W turnieju nie ma nagród finansowych. Zawodnicy otrzymują puchary i medale za miejsca 1-4 oraz najwyższy brejk turnieju

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów. Szczegółowy program godzinowy turnieju głównego OMP zostanie zamieszczony do dnia 6 stycznia 2018 r. W sprawach nieujętych stanowią regulaminy i przepisy PZSiBA, w szczególności dokument „Zasady postępowania w turniejach Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego”. Zarząd PZSiBA

PROGRAM ZAWODÓW

1 dzień, czwartek 25 stycznia'18 - mecze fazy grupowej

2 dzień,  piątek 26 stycznia'18 - mecze fazy grupowej

3 dzień, sobota 27 stycznia'18 - 1/8 finału, 1/4 finału

4 dzień, niedziela 28 stycznia'18 - półfinały OMP, finał OMP


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Paweł Balon 02-01-2018 21:02 Profil
2 Michał Matuszczyk 27-12-2017 20:43 Profil
3 Dalia Alska 02-01-2018 20:39 Profil
4 Sławomir Rasiewicz 02-01-2018 20:40 Profil
5 Bartłomiej Jakóbczak 27-12-2017 11:43 Profil
6 Wojciech Przyłucki Warszawa 01-01-2018 23:07 Profil
7 Przemek Kruk Warszawa 02-01-2018 13:36 Profil
8 Marcin Karłyk Lwówek 03-01-2018 20:50 Profil
9 Maciek Zbrzeżny Kraków 30-12-2017 12:26 Profil
10 Bartłomiej Zacniewski Szczecinek 19-11-2017 19:57 Profil
11 Grzegorz Zbijowski szczecinek 25-11-2017 19:24 Profil
12 Tom Limor 30-12-2017 17:24 Profil
13 Maciej Grzegorz Lesiak Warszawa 02-01-2018 17:14 Profil

Breaki

Najwyższy break: 64 - Paweł Balon

# Imię i nazwisko Breaki
1 Paweł Balon 64, 48, 37
2 Bartłomiej Zacniewski 43, 39, 34, 30
3 Przemek Kruk 43, 36, 35
4 Tom Limor 37, 32

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
13
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
13
Ile grup
4
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
8

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Przemek Kruk 9 3 3 0 0 9 3 3
2 Michał Matuszczyk 6 3 2 0 1 8 3 2
3 Bartłomiej Zacniewski 6 2 2 0 0 6 0 3
4 Tom Limor 6 2 2 0 0 6 1 3
5 Wojciech Przyłucki 6 2 2 0 0 6 3 3
6 Grzegorz Zbijowski 3 2 1 0 1 4 3 2
7 Paweł Balon 3 2 1 0 1 3 5 2
8 Sławomir Rasiewicz 3 2 1 0 1 3 5 2

Grupa 1

Bartłomiej Zacniewski 3 : 0
2018-01-06 10:00
Paweł Balon
Marcin Karłyk 0 : 3
2018-01-06 12:00
Bartłomiej Zacniewski
Paweł Balon 3 : 2
2018-01-06 14:00
Marcin Karłyk

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Bartłomiej Zacniewski 6 2 2 0 0 6 0 3
2 Paweł Balon 3 2 1 0 1 3 5 2
3 Marcin Karłyk 0 2 0 0 2 2 6 0

Grupa 2

Dalia Alska 2 : 3
2018-01-06 14:00
Wojciech Przyłucki
Grzegorz Zbijowski 1 : 3
2018-01-06 10:00
Wojciech Przyłucki
Grzegorz Zbijowski 3 : 0
2018-01-06 12:00
Dalia Alska

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Wojciech Przyłucki 6 2 2 0 0 6 3 3
2 Grzegorz Zbijowski 3 2 1 0 1 4 3 2
3 Dalia Alska 0 2 0 0 2 2 6 0

Grupa 3

Sławomir Rasiewicz 3 : 2
2018-01-06 12:00
Bartłomiej Jakóbczak
Tom Limor 3 : 1
2018-01-06 10:00
Bartłomiej Jakóbczak
Tom Limor 3 : 0
2018-01-06 14:00
Sławomir Rasiewicz

Wyniki rozgrywek grupy 3

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Tom Limor 6 2 2 0 0 6 1 3
2 Sławomir Rasiewicz 3 2 1 0 1 3 5 2
3 Bartłomiej Jakóbczak 0 2 0 0 2 3 6 0

Grupa 4

Michał Matuszczyk 3 : 0
2018-01-06 14:00
Maciej Grzegorz Lesiak
Maciej Grzegorz Lesiak 1 : 3
2018-01-06 12:00
Przemek Kruk
Przemek Kruk 3 : 0
2018-01-06 14:00
Maciek Zbrzeżny
Michał Matuszczyk 3 : 0
2018-01-06 12:00
Maciek Zbrzeżny
Maciek Zbrzeżny 1 : 3
2018-01-06 10:00
Maciej Grzegorz Lesiak
Michał Matuszczyk 2 : 3
2018-01-06 10:00
Przemek Kruk

Wyniki rozgrywek grupy 4

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Przemek Kruk 9 3 3 0 0 9 3 3
2 Michał Matuszczyk 6 3 2 0 1 8 3 2
3 Maciej Grzegorz Lesiak 3 3 1 0 2 4 7 1
4 Maciek Zbrzeżny 0 3 0 0 3 1 9 0

Rozgrywki pucharowe