Turniej: Eliminacje Otwartych Mistrzostw Polski 2017 - Lublin

Informacje o turnieju

Nazwa
Eliminacje Otwartych Mistrzostw Polski 2017 - Lublin
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Turniej nierankingowy
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Piotr Murat
Turniej
2017-03-18 10:00 - 2017-03-19 20:00
Zapisy
2017-02-10 15:16 - 2017-03-16 21:00
Miejsce
Masters (Lublin)

Turniej eliminacyjny w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 marca. Potwierdzenie udziału i losowanie grup o godz. 10:00

XXV  MISTRZOSTWA POLSKI W SNOOKERZE - Lublin 2017

 

Cele zawodów

• wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii otwartej;

• przygotowanie krajowej czołówki do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;

• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;

• popularyzacja gry w snookera

 

Termin i miejsce zawodów:

Eliminacje: w dwóch terminach - Masters Lublin - 18.03.2017 oraz Fuga Mundi Wrocław 25.03.2017

Turniej główny: 30 marca – 2 kwietnia 2017 r.

klub Masters GH Olimp Lublin Al. Spółdzielczości Pracy 36

 

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Klub Masters Lublin

 

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:

a/ posiadają polskie obywatelstwo lub prawa rezydenta w Polsce

b/ zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c/ posiadają aktualną licencję zawodniczą PZSiBA (w turnieju głównym);

d/ stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów

 

W turnieju głównym Mistrzostw Polski 2017  wystartuje 32 zawodników:

a/ obrońca tytułu – Tomasz Skalski (z racji rezygnacji obrońcy tytułu, przyznane zostało dodatkowe miejsce w eliminacjach we Wrocławiu);

b/ 16 zawodników Polskiej Ligi Snookera TOP16

c/ 10 najlepszych zawodników rankingu PORS,

d/ zwycięzca Turnieju Mistrzów Klubowych (z racji odwołania turnieju - dodatkowe miejsce w eliminacjach we Wrocławiu.

d/ 3 zawodników z eliminacji;

 

Zawodnicy, kwalifikujący się do turnieju finałowego na podstawie kryteriów a/, b/, c/, d/ zobowiązani są do potwierdzenia chęci uczestnictwa w turnieju głównym do 17 marca 2017 roku (wtorek), do godz. 21.00.

Potwierdzenia można dokonać poprzez system rejestracji na stronie www.snooker.pl.

W przypadku gdy zawodnik zakwalifikuje się do turnieju głównego na podstawie wielu kryteriów, lub zrezygnuje z udziału, powstałe miejsce pozostaje do dyspozycji zarządu.

 

Opłaty:

Opłata startowa w turnieju głównym wynosi 160 zł.

Opłata startowa w turnieju eliminacyjnym wynosi 80zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 110 zł dla zawodników bez licencji PZSiBA.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów. Szczegółowy program zawodów zostanie zamieszczony do dnia 14 kwietnia 2015. W sprawach nieujętych stanowią regulaminy i przepisy PZSiBA, w szczególności dokument „Zasady postępowania w turniejach Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego”. Zarząd PZSiBA

 

Ubiór

Turniej eliminacyjny – od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A

Turniej główny - od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A.

 

System i sposób przeprowadzenia zawodów

A - turniej eliminacyjny

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany wg oficjalnego systemu turniejowego rozgrywek PORS, w modusie minimum "lepszy z 5". Awans do turnieju finałowego uzyska 3 zawodników, Rozstawienie zawodników w turnieju eliminacyjnym zostanie ustalone wg aktualnego rankingu PORS.

B – turniej finałowy

Zawody rozegrane będą w dwóch etapach – fazie grupowej i pucharowej.

Modus meczów: faza grupowa-lepszy z 7, 1/8 lepszy z 7, i 1/4 finału lepszy z 9, półfinały lepszy z 9, finał lepszy z 11.

Rozstawienie zawodników w fazie grupowej:

Zawodnicy rozstawieni będą w  4 koszykach. Z nr 1 rozstawiony będzie obrońca tytułu. O kolejnych nr startowych decyduje ranking PLS TOP16 i ranking PORS. W szczególnych przypadkach o rozstawieniu zawodnika może zdecydowac inna niż krajowa lista rankingowa. Losowanie grup odbędzie się po zamknięciu listy startowej tj. 28 lutego 2017 r.

 

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach (wg zasad IBSF):

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ losowanie.

 

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych (wg zasad IBSF):

a/ miejsc w grupie;

b/ mecze nie przegrane;

c/ średnia BF/MR;

d/ losowanie

 

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

 

Sędziowanie:

Udział sędziów licencjonowanych zapewniony w całym turnieju głównym. W eliminacjach udział sędziów licencjonowanych od 1/4 finału.

 

Nagrody:

Organizator zapewnia Puchary i Medale dla zdobywców miejsc 1-3 oraz za najwyższy break. Organizator nie zapewnia nagród finansowych.

 

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

 

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.

 

PROGRAM ZAWODÓW

2 dzień – czwartek 30 marca'17

rejestracja uczestników – godz. 9:45

odprawa dla zawodników – godz. 10:00

mecze fazy grupowej (lepszy z 7) – 10:30, 13:00, 16:00, 18:30, 21:00

Oficjalne otwarcie zawodów – g. 15:30

3 dzień – piątek 31 marca'17

mecze fazy grupowej (lepszy z 7) – 10:00, 12:30, 15:00, 17:30, 20:00

4 dzień – sobota 1 kwietnia'17 

10:00, 13:00 - 1/8 finału (lepszy z 7)

17:00 - 1/4 finału (lepszy z 9)

5 dzień – niedziela 2 kwietnia'17

10:00 – półfinały OMP (lepszy z 9)

16:00 – finał OMP (lepszy z 11)


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Robert Sekuła 14-03-2017 20:20 Profil
2 Waldemar Wyszogrodzki 14-03-2017 16:23 Profil
3 Grzegorz Nakonieczny 12-03-2017 14:21 Profil
4 Damian Matysiak 02-03-2017 21:37 Profil
5 Marcin Małyska Lubartów 14-03-2017 20:59 Profil
6 Szymon Tarasek 14-03-2017 20:54 Profil
7 Jarosław Kalinowski 14-03-2017 20:35 Profil
8 Wojciech Przyłucki Warszawa 15-03-2017 10:19 Profil
9 Cezary Pyciarz Kowala 06-03-2017 21:23 Profil
10 Norbert Kruzel Warszawa 14-03-2017 20:09 Profil
11 Klaudiusz Garbacki Lublin 17-03-2017 10:21 Profil

Breaki

Najwyższy break: 37 - Damian Matysiak

# Imię i nazwisko Breaki
1 Damian Matysiak 37
2 Wojciech Przyłucki 34

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
11
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
11
Ile grup
3
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
6

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Damian Matysiak 9 3 3 0 0 9 0 3
2 Wojciech Przyłucki 9 3 3 0 0 9 1 3
3 Marcin Małyska 6 2 2 0 0 6 0 3
4 Robert Sekuła 6 3 2 0 1 6 3 2
5 Jarosław Kalinowski 6 3 2 0 1 6 3 2
6 Szymon Tarasek 3 2 1 0 1 3 4 2

Grupa 1

Szymon Tarasek 0 : 3 Marcin Małyska
Cezary Pyciarz 1 : 3 Szymon Tarasek
Marcin Małyska 3 : 0 Cezary Pyciarz

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Marcin Małyska 6 2 2 0 0 6 0 3
2 Szymon Tarasek 3 2 1 0 1 3 4 2
3 Cezary Pyciarz 0 2 0 0 2 1 6 0

Grupa 2

Norbert Kruzel 1 : 3 Waldemar Wyszogrodzki
Robert Sekuła 0 : 3 Damian Matysiak
Waldemar Wyszogrodzki 0 : 3 Robert Sekuła
Waldemar Wyszogrodzki 0 : 3 Damian Matysiak
Norbert Kruzel 0 : 3 Damian Matysiak
Norbert Kruzel 0 : 3 Robert Sekuła

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Damian Matysiak 9 3 3 0 0 9 0 3
2 Robert Sekuła 6 3 2 0 1 6 3 2
3 Waldemar Wyszogrodzki 3 3 1 0 2 3 7 1
4 Norbert Kruzel 0 3 0 0 3 1 9 0

Grupa 3

Grzegorz Nakonieczny 1 : 3 Wojciech Przyłucki
Klaudiusz Garbacki 0 : 3 Jarosław Kalinowski
Wojciech Przyłucki 3 : 0 Klaudiusz Garbacki
Grzegorz Nakonieczny 3 : 0 Klaudiusz Garbacki
Wojciech Przyłucki 3 : 0 Jarosław Kalinowski
Grzegorz Nakonieczny 0 : 3 Jarosław Kalinowski

Wyniki rozgrywek grupy 3

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Wojciech Przyłucki 9 3 3 0 0 9 1 3
2 Jarosław Kalinowski 6 3 2 0 1 6 3 2
3 Grzegorz Nakonieczny 3 3 1 0 2 4 6 1
4 Klaudiusz Garbacki 0 3 0 0 3 0 9 0

Rozgrywki pucharowe