Turniej: Mistrzostwa Polski U18

Informacje o turnieju

Nazwa
Mistrzostwa Polski U18
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Mistrzostwa Polski
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Kazimierz Olejniczak
Turniej
2018-09-01 10:00 - 2018-09-01 20:00
Zapisy
2018-06-09 21:15 - 2018-08-28 21:00
Miejsce
Billboard (Warszawa)

Mistrzostwa Polski do lat 18

Warszawa 2018

Cele zawodów
• wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii wiekowej do lat 18;
• przygotowanie krajowej czołówki do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;
• stworzenie podstawy powołań do kadry narodowej w kategorii młodzieżowców i juniorów;
• popularyzacja idei współzawodnictwa sportowego wśród dzieci i młodzieży.

Termin i miejsce zawodów
1 września 2018 r.
Klub Billboard, ul. Kasprzaka 7, 01-211 Warszawa

Organizator
Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego
Klub Billboard

Warunki uczestnictwa
W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, urodzeni w roku 2000 i młodsi, którzy zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie.

Posiadanie aktualnej licencji zawodniczej jest obowiązkowe. W przypadku braku licencji koszt licencji pokrywa Organizator, ale konieczne jest złożenie u Sędziego głównego turnieju wypełnionego Wniosku o przyznanie licencji zawodnika oraz podpisanego Oświadczenia rodzica/opiekuna zawodnika do lat 18 - dokumenty do pobrania na stronie www.snooker.pl.

Godzina rozpoczęcia odprawy dla zawodników oraz informacja o ewentualnym przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek zostaną podane na stronie www.snooker.pl – nie później niż dzień po zakończeniu zapisów do turnieju.

Termin i miejsce zgłoszeń
Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 28 sierpnia 2018 r. do godz. 21:00.
Sposób zgłoszeń: rejestracja na www.snooker.pl

Ubiór
Od pierwszych rund obowiązuje strój według kodu A.

System i sposób przeprowadzenia Mistrzostw Polski do lat 18
I etap: mecze grupowe (modus: lepszy z 3)
II etap: mecze pucharowe (modus: lepszy z 3, finał: lepszy z 5)

Kryteria ustalenia kolejności w grupach:
a/ wygrane mecze;
b/ bilans frejmów;
c/ bezpośredni pojedynek;
d/ dogrywka na czarnej bili.

Rozstawienie do fazy pucharowej zostanie wyznaczone według rankingu turniejowego. Kryteria kolejności:
a/ miejsce w grupie;
b/ mecze nieprzegrane;
c/ średnia BF/MR
d/ losowanie.

Zawodnicy zajmujący drugie miejsca rozstawieni są w kolejności zwycięzców grup w przeciwnej połówce drabinki niż zwycięzca grupy, na najniższym wolnym numerze.

W przypadku udziału w zawodach więcej niż 12 zawodników, cały turniej może być rozegrany systemem pucharowym.
Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną podane na stronie www.snooker.pl – nie później niż dzień po zakończeniu zapisów do turnieju.
Podstawą rozstawienia zawodników w turnieju są rankingi TOP16 i PORS, pozostali zawodnicy rozstawieni są losowo.

Sędzia główny
Kazimierz Olejniczak

Nagrody i tytuły
W zawodach nie ma nagród finansowych, zawodnicy otrzymują puchary za miejsca 1-4 oraz puchar za najwyższy brejk turnieju.
Dla zawodników z miejsc 1-4 przewidziano dwugodzinny trening z Trenerem Kadry. Spotkanie odbędzie się 2 września 2018 r. w godz. 13:00-15:00 w klubie Billboard.

Koszt udziału w zawodach
Zawodnicy zwolnieni są z opłaty wpisowej.
Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe
Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. Zawodów.

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

 


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Felix Vidler Warszawa 25-08-2018 12:24 Profil
2 Antoni Kowalski Zielona Góra 10-06-2018 21:28 Profil
3 Jakub Chromy Kraków 13-06-2018 19:47 Profil
4 Bartosz Winsze Kalisz 04-08-2018 10:31 Profil
5 Łukasz Jezierski Kalisz 12-06-2018 10:09 Profil
6 Paweł Mikołajewski 21-06-2018 17:11 Profil
7 Marcin Jezierski Kalisz 03-08-2018 10:47 Profil
8 Oliver Błądek Jazgarzewszczyzna 07-08-2018 15:47 Profil
9 Iga Wojtecka Warszawa 03-08-2018 17:09 Profil
10 Gabriela Winsze Kalisz 06-08-2018 15:23 Profil

Breaki

Najwyższy break: 66 - Antoni Kowalski

# Imię i nazwisko Breaki
1 Antoni Kowalski 66, 43, 34, 27, 24, 23, 20, 20, 18, 17, 17, 17, 17, 16, 16, 16, 16, 15, 15
2 Felix Vidler 33, 29, 25, 24, 22, 18, 15
3 Paweł Mikołajewski 25, 24, 24, 22, 17, 16, 15
4 Jakub Chromy 20, 19
5 Oliver Błądek 17, 15, 15
6 Łukasz Jezierski 15

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
10
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
10
Ile grup
3
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
6

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Antoni Kowalski 9 3 3 0 0 6 0 3
2 Felix Vidler 6 2 2 0 0 4 0 3
3 Jakub Chromy 6 2 2 0 0 4 0 3
4 Oliver Błądek 6 3 2 0 1 4 2 2
5 Paweł Mikołajewski 3 2 1 0 1 2 2 2
6 Łukasz Jezierski 3 2 1 0 1 2 2 2

Grupa 1

Bartosz Winsze 0 : 2 Felix Vidler
Bartosz Winsze 0 : 2 Paweł Mikołajewski
Paweł Mikołajewski 0 : 2 Felix Vidler

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Felix Vidler 6 2 2 0 0 4 0 3
2 Paweł Mikołajewski 3 2 1 0 1 2 2 2
3 Bartosz Winsze 0 2 0 0 2 0 4 0

Grupa 2

Antoni Kowalski 2 : 0 Iga Wojtecka
Marcin Jezierski 0 : 2 Oliver Błądek
Marcin Jezierski 0 : 2 Antoni Kowalski
Oliver Błądek 2 : 0 Iga Wojtecka
Oliver Błądek 0 : 2 Antoni Kowalski
Marcin Jezierski 0 : 2 Iga Wojtecka

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Antoni Kowalski 9 3 3 0 0 6 0 3
2 Oliver Błądek 6 3 2 0 1 4 2 2
3 Iga Wojtecka 3 3 1 0 2 2 4 1
4 Marcin Jezierski 0 3 0 0 3 0 6 0

Grupa 3

Jakub Chromy 2 : 0 Gabriela Winsze
Gabriela Winsze 0 : 2 Łukasz Jezierski
Jakub Chromy 2 : 0 Łukasz Jezierski

Wyniki rozgrywek grupy 3

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Jakub Chromy 6 2 2 0 0 4 0 3
2 Łukasz Jezierski 3 2 1 0 1 2 2 2
3 Gabriela Winsze 0 2 0 0 2 0 4 0

Rozgrywki pucharowe