Turniej: MP MASTERS 40+ 6 Reds

Informacje o turnieju

Nazwa
MP MASTERS 40+ 6 Reds
Kategoria
Masters 40+
Ranga turnieju
Mistrzostwa Polski
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Piotr Murat
Turniej
2017-12-08 09:00 - 2017-12-10 20:00
Zapisy
2017-05-12 09:00 - 2017-12-06 21:00
Miejsce
Masters (Lublin)

UWAGA

Turniej rozpocznie się w sobotę 9 grudnia. Potwierdzenie udziału i losowanie grup w sobotę o godz 10:00

Drużynowe Mistrzostwa Polski w kat. Masters (40+) oraz

Mistrzostwa Polski 6 Red w kat. Masters (40+)

Lublin 2017

Cele zawodów

• wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski w kat. Masters 40+

• wyłonienie Mistrza Polski 6 Red w kat. Masters 40+

• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play

• popularyzacja snookera

Termin i miejsce zawodów

8-10 grudnia 2017 r. (piątek-niedziela). W przypadku gdy do zawodów zgłosi się mniej niż 16 osób i 8 drużyn zawody rozegrane będą od 9 grudnia (sobota)   

Klub Masters, GH Olimp, Al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin

tel. 81 4420221

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego, Klub Masters Lublin

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, urodzeni w roku 1977 i wcześniej, którzy zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie i stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów.

Termin i miejsce zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmowane będą do środy 6 grudnia 2017 do godz. 21:00.

Sposób zgłoszeń: rejestracja na www.snooker.pl

Ubiór

Od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA według kodu A

(wizytowe spodnie i buty, koszula z mankietem, kamizelka, muszka lub krawat).

System i sposób przeprowadzenia MP 6 Red w kat. Masters 40+

Mistrzostwa rozegrane będą w dwóch etapach, fazie grupowej i pucharowej.

Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów, tj. 6 grudnia 2017 r. po godz. 21:00. Rozstawienie do grup nastąpi na podstawie aktualnego rankingu PLS TOP16 i PORS, pozostali zawodnicy rozstawieni są losowo.

Modus rozgrywek:

• faza grupowa - lepszy z 5 (lub lepszy z 3, w przypadku dużej liczby zgłoszeń)

• 1/4 i 1/2 finału - lepszy z 5

• finał - lepszy z 7

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach:

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ najwyższy brejk.

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych:

a/ miejsce w grupie;

b/ bilans frejmów;

c/ najwyższy brejk.

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

System i sposób przeprowadzenia DMP w kat. Masters 40+

Mistrzostwa rozegrane będą w dwóch etapach, fazie grupowej i pucharowej.

Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów tj. 6 grudnia 2017 r. po godz. 21:00. Podział na koszyki nastąpi według aktualnego rankingu drużyny. Jeżeli w drużynie występuje zawodnik PLS TOP16 lub PORS rozstawienie odbędzie się na podstawie rankingu wyżej notowanego zawodnika, pozostałe drużyny rozstawione są losowo.

Drużyna zgłoszona do turnieju DMP składa się z 2 (dwóch) zawodników: Zawodnik A (kapitan), Zawodnik B.

W fazie grupowej i pucharowej każdy mecz składa się z 5 frejmów w danej kolejności:

Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)

Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)

Frejm 3 deblowy (zmiana po strzale)

Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)

Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A)

W przypadku dużej liczby zgłoszeń faza grupowa rozegrana zostanie w liczbie 3 frejmów w danej kolejności:

Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)

Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)

Frejm 3 deblowy (zmiana po strzale)

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach:

a/ wygrane frejmy;

b/ mecz bezpośredni;

c/ bezpośredni pojedynek kapitanów;

d/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych:

a/ miejsce w grupie;

b/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

Sędzia główny

Piotr Murat

Nagrody

W zawodach nie ma nagród finansowych.

Zawodnicy otrzymują puchary i medale za miejsca 1-4 i najwyższy brejk turnieju.

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Opłaty startowe

MP Masters 6 Red 40+

- 60 zł dla zawodników z licencją PZSiBA

- 80 zł dla zawodników bez licencji PZSiBA

DMP Masters 40+

- 120 zł od drużyny

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.

*PROGRAM ZAWODÓW

Piątek, 8 grudnia 2017 r.

18:00- – rejestracja uczestników

18:15 – odprawa dla zawodników i otwarcie zawodów, bankiet

19:00 do ok. 22:00 – MP Masters 6 Red 40+ mecze grupowe

Sobota 9 grudnia 2017 r.

10:00 do ok. 14:00 – MP Masters 6 Red 40+ mecze grupowe

15:00 – MP Masters 6 Red 40+ - faza pucharowa 1/4 finału, 1/2 finału

ok 18:00 – DMP Masters 40+ mecze grupowe

Niedziela 10 grudnia 2017 r.

10:00 – MP Masters 6 Red 40+ FINAŁ

10:00 – DMP Masters 40+ mecze grupowe

ok. 14:00 – DMP Masters 40+ mecze pucharowe

ok. 17:00 – DMP Masters 40+ FINAŁ

*Program zawodów może ulec zmianie

UWAGA

Turniej rozpocznie się w sobotę 9 grudnia. Potwierdzenie udziału i losowanie grup w sobotę o godz 10:00


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Robert Sekuła 02-12-2017 10:12 Profil
2 Andrzej Cieślak Lublin 15-11-2017 21:57 Profil
3 Grzegorz Nakonieczny 06-11-2017 20:24 Profil
4 Krzysztof Klajn Chełm 13-11-2017 10:39 Profil
5 Piotr Murat Lublin 05-11-2017 22:44 Profil
6 Marek Kułago 05-12-2017 22:06 Profil
7 Dariusz Pawłowski Nałęczów 04-12-2017 13:39 Profil
8 Grzegorz Wysocki 06-11-2017 16:03 Profil
9 Paweł Koter Puławy 06-12-2017 20:42 Profil

Breaki

Najwyższy break: 38 - Piotr Murat

# Imię i nazwisko Breaki
1 Piotr Murat 38, 28, 27, 25, 22
2 Andrzej Cieślak 27, 20, 20
3 Krzysztof Klajn 26, 20, 20
4 Marek Kułago 25
5 Grzegorz Wysocki 20

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
9
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
9
Ile grup
2
Ile wychodzi z grupy
3
Ile wychodzi
6

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Marek Kułago 12 4 4 0 0 16 9 3
2 Dariusz Pawłowski 9 4 3 0 1 15 10 2
3 Piotr Murat 9 3 3 0 0 12 4 3
4 Andrzej Cieślak 6 4 2 0 2 13 9 2
5 Grzegorz Wysocki 6 3 2 0 1 10 5 2
6 Krzysztof Klajn 3 3 1 0 2 6 8 1

Grupa 1

Robert Sekuła 1 : 4 Andrzej Cieślak
Dariusz Pawłowski 4 : 3 Andrzej Cieślak
Marek Kułago 4 : 3 Robert Sekuła
Dariusz Pawłowski 4 : 0 Paweł Koter
Andrzej Cieślak 4 : 0 Paweł Koter
Robert Sekuła 3 : 4 Paweł Koter
Marek Kułago 4 : 2 Andrzej Cieślak
Robert Sekuła 3 : 4 Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski 3 : 4 Marek Kułago
Marek Kułago 4 : 1 Paweł Koter

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Marek Kułago 12 4 4 0 0 16 9 3
2 Dariusz Pawłowski 9 4 3 0 1 15 10 2
3 Andrzej Cieślak 6 4 2 0 2 13 9 2
4 Paweł Koter 3 4 1 0 3 5 15 1
5 Robert Sekuła 0 4 0 0 4 10 16 0

Grupa 2

Grzegorz Wysocki 4 : 0 Krzysztof Klajn
Piotr Murat 4 : 2 Grzegorz Wysocki
Grzegorz Wysocki 4 : 1 Grzegorz Nakonieczny
Krzysztof Klajn 2 : 4 Piotr Murat
Krzysztof Klajn 4 : 0 Grzegorz Nakonieczny
Piotr Murat 4 : 0 Grzegorz Nakonieczny

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Piotr Murat 9 3 3 0 0 12 4 3
2 Grzegorz Wysocki 6 3 2 0 1 10 5 2
3 Krzysztof Klajn 3 3 1 0 2 6 8 1
4 Grzegorz Nakonieczny 0 3 0 0 3 1 12 0

Rozgrywki pucharowe