Turniej: OOM Wrocław 2016

Informacje o turnieju

Nazwa
OOM Wrocław 2016
Kategoria
Turniej nierankingowy
Ranga turnieju
Turniej nierankingowy
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Piotr Murat
Turniej
2016-07-22 14:00 - 2016-07-23 17:00
Zapisy
2016-07-12 09:29 - 2016-07-15 02:00
Miejsce
Bandaclub (Wrocław)

 

 

 

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich  - Dolny Śląsk 2016

Zawody w Snookera Juniorów do lat 19 w ramach The World Games 2017

 

Cele zawodów

• promocja snookera w ramach dyscyplin The World Games 2017

 

Termin i miejsce zawodów:

Eliminacje 22 lipca 2016 r. godz. 12:00 – 16:00 (w przypadku udziału więcej niż 8 zawodników)

Turniej główny: 23 lipca 2016 r. g. 9:00 – 17:00

sala gier: klub Bandaclub Wrocław Sky Tower ul. Powstańców Śląskich 73-95

Ceremonia otwarcia – 22 lipca g. 19:30 Wrocławska Hala Stulecia – Pergola ul. Wystawowa 1
 

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o.

 

Warunki uczestnictwa

W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, urodzeniu w roku 1997 i młodsi, którzy:

a/ posiadają polskie obywatelstwo lub prawa rezydenta w Polsce

b/ zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c/ stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów

d/ stawią się na ceremonii otwarcia zawodów

 

Potwierdzenie udziału do dnia 18 lipca 2016 roku (poniedziałek), do godz. 21.00. Potwierdzenia można dokonać poprzez system rejestracji na stronie www.snooker.pl lub e-mail.: snooker@snooker.pl

 

Ubiór

Od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A.

 

System i sposób przeprowadzenia zawodów

A - turniej eliminacyjny

Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany wg oficjalnego systemu turniejowego rozgrywek PORS, w modusie minimum "lepszy z 3". Awans do turnieju głównego uzyska  8 zawodników. Rozstawienie zawodników w turnieju eliminacyjnym:

ranking PORS
losowanie

B – turniej główny

Zawody rozegrane będą w dwóch etapach – fazie grupowej i pucharowej.

Modus meczów: faza grupowa  (lepszy z 3), 1/2 finału lepszy z 3, finał lepszy z 5.

Rozstawienie zawodników w fazie grupowej:

ranking PORS
losowanie

 

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach (wg zasad IBSF):

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ losowanie.

 

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych (wg zasad IBSF):

a/ miejsc w grupie;

b/ mecze nie przegrane;

c/ średnia BF/MR;

d/ losowanie

 

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek i plan turnieju zostaną umieszczone na stronie www.snooker.pl po zamknięciu listy startowej.

 

Sędziowanie:

Udział sędziów licencjonowanych zapewniony w całym turnieju głównym.

 

Nagrody:

W turnieju nie ma nagród finansowych zawodnicy otrzymują dyplomy i puchary za miejsca 1-4 oraz za puchar za najwyższy brejk turnieju.

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

 

Opłaty:

Udział w turnieju jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszt udziału w zawodach tj.

a/ nocleg dla zawodników i opiekunów zakwalifikowanych do turnieju głównego

b/ posiłki dla uczestników eliminacji i turnieju głównego.

 

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty ubezpieczenia i dojazdu.

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów. Szczegółowy program zawodów zostanie zamieszczony dnia 19 lipca 2016 po zamknięciu listy startowej.

W sprawach nieujętych stanowią regulaminy i przepisy PZSiBA, w szczególności dokument „Zasady postępowania w turniejach Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego”. Zarząd PZSiBA

 

PLANOWANY PROGRAM ZAWODÓW

1 dzień piątek 22 lipca 2016 r.

godz. 14:00 – 18:30  turniej eliminacyjny - klub Bandaclub

godz. 19:30 – ceremonia otwarcia - Wrocławska Hala Stulecia – Pergola ul. Wystawowa 1

 

2 dzień, sobota 23 lipca 2016 r.

godz. 9:00 – 17:00  turniej główny – klub Bandaclub

 

 


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Rozstawiony Opcje
1 Michał Kotiuk Lublin 12-07-2016 09:53 Profil
2 Maciej Luberadzki Szczecin 18-07-2016 12:20 Profil
3 Bartosz Utkowski Radom 12-07-2016 12:52 Profil
4 Antoni Kowalski Zielona Góra 12-07-2016 10:21 Profil
5 Daniel Holoyda Warszawa 12-07-2016 09:53 Profil
6 Jakub Bednarz Gdańsk 13-07-2016 10:26 Profil
7 Mateusz Baranowski Zielona Góra 18-07-2016 11:46 Profil
8 Karol Lelek Józefosław 12-07-2016 11:48 Profil

Breaki

Najwyższy break: 79 - Mateusz Baranowski

# Imię i nazwisko Breaki
1 Mateusz Baranowski 79, 38, 37, 36, 33, 29, 23, 23, 22, 21
2 Daniel Holoyda 51, 38, 33, 27
3 Jakub Bednarz 48, 30, 21
4 Karol Lelek 38, 37, 34, 27, 25, 25
5 Michał Kotiuk 27, 21, 20
6 Antoni Kowalski 25, 23
7 Bartosz Utkowski 25

Rozgrywki grupowe

Informacje

Zapisanych na turniej
8
W tym rozstawionych
0
Do rozstawienia w grupach
8
Ile grup
2
Ile wychodzi z grupy
2
Ile wychodzi
4

Wyniki rozgrywek grupowych

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Mateusz Baranowski 9 3 3 0 0 6 1 3
2 Karol Lelek 9 3 3 0 0 6 3 3
3 Daniel Holoyda 6 3 2 0 1 5 2 2
4 Michał Kotiuk 6 3 2 0 1 5 3 2

Grupa 1

Mateusz Baranowski 2 : 0 Antoni Kowalski
Bartosz Utkowski 0 : 2 Mateusz Baranowski
Bartosz Utkowski 1 : 2 Antoni Kowalski
Michał Kotiuk 2 : 0 Bartosz Utkowski
Antoni Kowalski 1 : 2 Michał Kotiuk
Mateusz Baranowski 2 : 1 Michał Kotiuk

Wyniki rozgrywek grupy 1

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Mateusz Baranowski 9 3 3 0 0 6 1 3
2 Michał Kotiuk 6 3 2 0 1 5 3 2
3 Antoni Kowalski 3 3 1 0 2 3 5 1
4 Bartosz Utkowski 0 3 0 0 3 1 6 0

Grupa 2

Jakub Bednarz 1 : 2 Karol Lelek
Karol Lelek 2 : 1 Daniel Holoyda
Jakub Bednarz 0 : 2 Daniel Holoyda
Maciej Luberadzki 2 : 1 Jakub Bednarz
Karol Lelek 2 : 1 Maciej Luberadzki
Daniel Holoyda 2 : 0 Maciej Luberadzki

Wyniki rozgrywek grupy 2

Lp.Imię i nazwiskoPunktyMeczeMeczeRundyPkt./m.
WygraneRemisyPrzegraneWygranePrzegrane
1 Karol Lelek 9 3 3 0 0 6 3 3
2 Daniel Holoyda 6 3 2 0 1 5 2 2
3 Maciej Luberadzki 3 3 1 0 2 3 5 1
4 Jakub Bednarz 0 3 0 0 3 2 6 0

Rozgrywki pucharowe