Turniej: XXVI Otwarte Mistrzostwa Polski - Warszawa 2018

Informacje o turnieju

Nazwa
XXVI Otwarte Mistrzostwa Polski - Warszawa 2018
Kategoria
Otwarte Mistrzostwa Polski
Ranga turnieju
Mistrzostwa Polski
System rozgrywek
Grupowy + pucharowy
Organizator
Piotr Murat
Sędzia
Dariusz Goral
Turniej
2018-01-26 09:00 - 2018-01-28 20:00
Zapisy
2017-11-26 09:00 - 2018-01-23 21:00
Miejsce
147 Break - Zamieniecka (Warszawa)

XXVI OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W SNOOKERZE - Warszawa 2018

Regulamin

Wyniki na żywo

http://esnooker.pl/turnieje/2018/mp/mp_2018.php

Cele zawodów

• wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii otwartej;

• przygotowanie krajowej czołówki do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;

• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;

• popularyzacja gry w snookera

Termin i miejsce zawodów

Turnieje kwalifikacyjne:

sobota 6 stycznia 2018 r. - klub 147 Break Warszaw

sobota 13 stycznia 2018 r. - klub Masters Lublin i klub Fuga Mundi Wrocław

Turniej główny: 25 – 28 stycznia 2018 r. klub 147 Break Warszawa ul. Zamieniecka 80

Organizator

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Klub 147 Break Warszawa

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:

a/ posiadają polskie obywatelstwo lub prawa rezydenta w Polsce

b/ zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c/ stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów

W turnieju głównym Mistrzostw Polski 2018 wystartuje 32 zawodników:

a/ obrońca tytułu – Mateusz Baranowski;

b/ 16 zawodników Polskiej Ligi Snookera TOP16

c/ 10 najlepszych zawodników rankingu PORS,

d/ 4 zawodników z kwalifikacji;

e/ 2 dzikie karty do dyspozycji zarządu

Zawodnicy, kwalifikujący się do turnieju finałowego na podstawie kryteriów a/, b/, c/, d/ zobowiązani są do potwierdzenia chęci uczestnictwa w turnieju głównym do 2 stycznia 2018 roku (wtorek), do godz. 21.00.

Termin zapisów do turniejów kwalifikacyjnych upływa:

kwalifikacje Warszawa: środa 3 stycznia'18 g. 21:00

kwalifikacje Lublin i Wrocław: środa 10 stycznia'18 r g. 21:00.

Potwierdzenia należy dokonać poprzez system rejestracji na stronie www.snooker.pl.

W przypadku gdy zawodnik zakwalifikuje się do turnieju głównego na podstawie wielu kryteriów, lub zrezygnuje z udziału, powstałe miejsce pozostaje do dyspozycji zarządu.

Opłaty

Opłata startowa w turnieju głównym wynosi 160 zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 200 zł dla zawodników bez licencji PZSiB.

Opłata startowa w turnieju kwalifikacyjnym wynosi 80zł dla zawodników z licencją PZSiBA, 110 zł dla zawodników bez licencji PZSiBA.

Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Ubiór

Kwalifikacje – od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod B

Turniej główny - od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A.

System i sposób przeprowadzenia zawodów

A - kwalifikacje

Turnieje zostaną rozegrane wg oficjalnego systemu turniejowego rozgrywek PORS, w modusie minimum "lepszy z 5". Awans do turnieju głównego uzyska 4 zawodników wyłonionych z 3 turniejów kwalifikacyjnych. tj.:

- kwalifikacje Warszaw 6 stycznia – 2 zawodników,

- kwalifikacje Wrocław i Lublin – po 1 zawodników.

Rozstawienie zawodników w turniejach kwalifikacyjnych zostanie ustalone wg aktualnego rankingu PORS.

B – turniej główny

Zawody rozegrane będą w dwóch etapach – fazie grupowej i pucharowej.

Modus meczów: faza grupowa-lepszy z 7, 1/8 lepszy z 7, i 1/4 finału lepszy z 9, półfinały lepszy z 9, finał lepszy z 11.

Rozstawienie zawodników w fazie grupowej:

Zawodnicy rozstawieni będą w 4 koszykach. Z nr 1 rozstawiony będzie obrońca tytułu. O kolejnych nr startowych decyduje ranking PLS TOP16 i ranking PORS. W szczególnych przypadkach o rozstawieniu zawodnika może zdecydować inna niż krajowa lista rankingowa. Losowanie grup odbędzie się po zamknięciu listy startowej tj. 14 stycznia 2018 r.

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach (wg zasad IBSF):

a/ wygrane mecze;

b/ bilans frejmów;

c/ bezpośredni pojedynek;

d/ losowanie.

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych (wg zasad IBSF):

a/ miejsc w grupie;

b/ mecze nie przegrane;

c/ średnia BF/MR;

d/ losowanie

Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

Sędziowanie

Udział sędziów licencjonowanych zapewniony w całym turnieju głównym OMP.

Nagrody

W turnieju nie ma nagród finansowych. Zawodnicy otrzymują puchary i medale za miejsca 1-4 oraz najwyższy brejk turnieju

Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów. Szczegółowy program godzinowy turnieju głównego OMP zostanie zamieszczony do dnia 6 stycznia 2018 r. W sprawach nieujętych stanowią regulaminy i przepisy PZSiBA, w szczególności dokument „Zasady postępowania w turniejach Polskiego Związku Snookera i Bilarda Angielskiego”. Zarząd PZSiBA

PROGRAM ZAWODÓW

1 dzień, czwartek 25 stycznia'18 - mecze fazy grupowej

2 dzień,  piątek 26 stycznia'18 - mecze fazy grupowej

3 dzień, sobota 27 stycznia'18 - 1/8 finału, 1/4 finału

4 dzień, niedziela 28 stycznia'18 - półfinały OMP, finał OMP


Lista zapisanych

# Imię i nazwisko Ranking Miejscowość Data zapisu Opcje
1 Michał Kotiuk Lublin 30-12-2017 20:41 Profil
2 Krzysztof Kubicki Wrocław 30-12-2017 20:41 Profil
3 Bartosz Utkowski Radom 30-12-2017 20:46 Profil
4 Felix Vidler Warszawa 30-12-2017 20:46 Profil
5 Łukasz Guzowski Bojano 30-12-2017 20:41 Profil
6 Marcin Bek Warszawa 30-12-2017 20:41 Profil
7 Ariel Trębocha Bobrowniki 30-12-2017 20:40 Profil
8 Antoni Kowalski Zielona Góra 30-12-2017 20:40 Profil
9 Daniel Holoyda Warszawa 30-12-2017 20:39 Profil
10 Jarosław Kowalski Warszawa 30-12-2017 20:39 Profil
11 Grzegorz Łoniewski Wrocław 30-12-2017 20:47 Profil
12 Grzegorz Biernadski Warszawa 30-12-2017 20:40 Profil
13 Piotr Olejnik Wrocław 14-01-2018 00:17 Profil
14 Marcin Małyska Lubartów 30-12-2017 20:47 Profil
15 Maciej Kusak Warszawa 30-12-2017 20:46 Profil
16 Kacper Filipiak Warszawa 30-12-2017 20:39 Profil
17 Mateusz Baranowski Zielona Góra 30-12-2017 20:39 Profil
18 Paweł Rogoza Szczecin 30-12-2017 20:39 Profil
19 Karol Lelek Józefosław 30-12-2017 20:40 Profil
20 Marcin Nitschke Zielona Góra 30-12-2017 20:39 Profil
21 Piotr Murat Lublin 30-12-2017 20:46 Profil
22 Marek Zubrzycki 30-12-2017 20:41 Profil
23 Krzysztof Drążkiewicz 30-12-2017 20:47 Profil
24 Jason Wright 30-12-2017 20:40 Profil
25 Mateusz Rzeczycki Wrocław 30-12-2017 20:46 Profil
26 Adam Stefanów Zielona Góra 30-12-2017 20:42 Profil
27 Mariusz Sikorski Warszawa 30-12-2017 20:47 Profil
28 Michał Szabat Janów Lubelski 30-12-2017 20:47 Profil
29 Przemek Kruk Warszawa 12-01-2018 13:48 Profil
30 Bartłomiej Zacniewski Szczecinek 13-01-2018 18:35 Profil
31 Vladyslav Vyshnevskyy Kyiv 13-01-2018 18:35 Profil
32 Michał Zieliński 30-12-2017 20:50 Profil