Mistrzostwa Polski U18

23 listopada 2019 r. w lubelskim klubie Masters rozegrano Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej do lat 18. Dla wielu zawodników był to pierwszy tak poważny turniej w życiu, więc tym bardziej należą się ogromne brawa za odwagę i udział. Warto też zaznaczyć, że w turnieju tym startował m.in. Antoni Kowalski - tegoroczny Mistrz Świata U16. Dla Antka, po zdobyciu tytułu Mistrza Świata IBSF w Rosji, wiązało się to zapewne z dużą presją, bo walczył zarówno w MP U18, jak i w MP U21. Jego udział w Mistrzostwach Polski z pewnością był motywujący dla pozostałych zawodników, ale mógł też powodować dodatkowy stres.

W półfinałach spotkali się Antoni Kowalski (15 lat) z Arkadiuszem Brzękowskim (18 lat) oraz Łukasz Jezierski (16 lat) z Krzysztofem Czapnikiem (9 lat). Antoni i Łukasz po wygranych w półfinałach spotkali się w finale. Tytuł Mistrza Polski i trofeum za najwyższego brejka turnieju (99) zdobył Antoni Kowalski, a tytuł vice Mistrza przypadł Łukaszowi Jezierskiemu. Trzecie miejsca zajęli Arkadiusz Brzękowski i Krzysztof Czapnik.

Mistrzostwa Polski U21

W tym samym czasie, co MP U18, trwały rozgrywki grupowe Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej do lat 21. Do fazy pucharowej zakwalifikowało się ośmiu zawodników. Po tej rundzie awans do półfinałów wywalczyli: Jakub Chromy, który trafił na Michała Kotiuka oraz Daniel Holoyda, który trafił na Macieja Kusaka. Jakub i Daniel zakończyli na tym etapie udział w MP, zajmując trzecie miejsca. Natomiast w decydującym frejmie meczu finałowego zwyciężył Maciej Kusak i to on został Mistrzem Polski U21 2019 r., zdobywając również trofeum za najwyższy brejk turnieju (97). Michał Kotiuk wrócił do domu z tytułem vice Polski 2019 r.

Galeria zdjęć