Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kobiet

W zakończonym Mistrzostwami sezonie odbyło się sześć turniejów kobiecych. Panie przez cały rok rywalizowały w turniejach PORS Kobiet, walcząc o punkty w rankingu, ale i o awans do Mistrzostw Polski Kobiet. Zgodnie z regulaminem do MPK zakwalifikowało się osiem najlepszych (według rankingu) pań, które wzięły udział w co najmniej trzech turniejach z cyklu PORSK: Ewelina Piślewska, Izabela Łącka, Dalia Alska, Kinga Pietrzak, Małgorzata Kłys-Sikorska, Tetyana Prokopyshak-Kokocinska, Aleksandra Wojtecka, Katarzyna Bialik.

Mistrzostwa Polski Kobiet - faza grupowa

Przed rozpoczęciem Mistrzostw nastąpiła odprawa zawodniczek i sędziów, którą poprowadził sędzia główny turnieju - Kazimierz Olejniczak. Zawodniczki zostały rozlosowane do dwóch grup:

GRUPA 1: Izabela Łącka, Kinga Pietrzak, Małgorzata Kłys-Sikorska, Katarzyna Bialik

GRUPA 2: Ewelina Piślewska, Dalia Alska, Tetyana Prokopyshak-Kokocinska, Aleksandra Wojtecka

W grupie nr 1 w pierwszym meczu spotkały się ubiegłoroczne, ale i tegoroczne jak pokazał czas, finalistki MPK - Małgorzata Kłys-Sikorska i Izabela Łącka, która wyszła z grupy z kompletem zwycięstw. W drugiej grupie fantastyczny występ zaliczyła Aleksandra Wojtecka, która również wygrała wszystkie mecze grupowe. Do fazy pucharowej miały awansować po dwie zawodniczki z każdej z grup, więc każdy frejm miał znaczenie, walka trwała do ostatniej bili, a i emocje sięgały zenitu. Same zawodniczki przyznały, że poziom rozgrywek się podniósł, co widać było po dość defensywnej grze. Nad przebiegiem wszystkich meczów, oprócz sędziego głównego, czuwali sędziowie: Sara Kwiecińska, Mateusz Rusin, Grzegorz Sroka i Adam Polak.

Ostatecznie do fazy pucharowej awansowały: Izabela Łącka i Małgorzata Kłys-Sikorska (grupa 1) oraz Aleksandra Wojtecka i Dalia Alska (grupa 2).

Mistrzostwa Polski Kobiet - faza pucharowa

Fazę pucharową rozpoczęliśmy od dwóch półfinałów, w których Izabela pokonała Dalię 3:1, a Małgorzata Aleksandrę 3:0. W finale ponownie, jak w pierwszym meczu tego turnieju, spotkały się Izabela i Małgorzata. Warto zaznaczyć, że był to kolejny z rzędu finał Mistrzostw Polski Kobiet, w którym spotkały się te zawodniczki.

W tym roku Mistrzynią Polski kobiet została Małgorzata Kłys-Sikorska, która zdobyła również trofeum za najwyższego brejka turnieju. Izabela Łącka została vice Mistrzynią, a trzecie miejsca zajęły Dalia Alska i Aleksandra Wojtecka. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Galeria zdjęć

Wyniki