Rekordowa liczba, bo aż 32 zawodników zapisało się na Mistrzostwa Polski 6 Red we wrocławskim klubie Fuga Mundi. Przeprowadzenie takiego turnieju na zaledwie 3 stołach nie było łatwe, ale sędzia główny Wiktoria Jędruszek stanęła na wysokości zadania. Nikt nie mógł narzekać na zbyt małą ilość gier, a jednocześnie mecze grupowe zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i nie skończyły się późno w nocy, tak jak to czasami bywało na polskich turniejach.

Pomimo sobotniej imprezy w klubie Fuga Mundi mecze były rozgrywane w ciszy i spokoju, a to wszystko za sprawą specjalnie wydzielonej sali gier tylko ze stołami do snookera, które specjalnie na te zawody dostały nowe sukna oraz nowe bandy. Przełożyło się to bezpośrednio na listę brejków. Mimo, iż na stole nigdy nie stało więcej niż 6 czerwonych bil, to w całym turnieju zostały wbite aż 3 brejki powyżej 70 punktów.

Turniej został wygrany przez Mateusza Baranowskiego z Zielonej Góry. W finale pokonał Pawła Rogozę 5-2. Medale za 3 miejsca otrzymali Piotr Murat i Piotr Olejnik.

Ogromne podziękowania dla wspomnianej wcześniej sędzi głównej Wiktorii Jędruszek oraz dla pozostałych sędziów, którzy przez 2 dni mieli naprawdę sporo pracy. Byli to: Sara Kwiecińska, Adam Chmielewski, Adam Kumor oraz Piotr Kośkiewicz.