Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018

NAZWA TURNIEJU

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018

MIASTO

Warszawa

KLUB

147 Break - Zamieniecka

DATA

2018-06-09 10:00:00

ZAPISY

2018-06-05 00:00:00
- 2018-06-06 00:30:00

KATEGORIA

Turniej nierankingowy

SYSTEM ROZGRYWEK

Grupowy + Pucharowy

SĘDZIA GŁÓWNY

Wiktoria Jędruszek

DODATKOWE INFORMACJE

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2018

Klub 147 Break, Warszawa

Cele zawodów
• wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski 
• promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play
• popularyzacja snookera

Termin i miejsce zawodów
Sobota, 9 czerwca 2018 r. 
Klub 147 Break, Zamieniecka 80, 04-158 Warszawa

Organizator
Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego oraz Klub 147 Break

Warunki uczestnictwa 
W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie i stawią się na odprawie zawodników w dniu rozpoczęcia zawodów.

Termin i miejsce zgłoszeń 
Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 5 czerwca 2018 r. do godz. 21:00. 
Sposób zgłoszeń: rejestracja na http://www.snooker.pl

Ubiór 
Od pierwszych rund obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA według kodu A 

System i sposób przeprowadzenia Drużynowych Mistrzostw Polski
Mistrzostwa rozegrane będą w dwóch etapach, fazie grupowej i pucharowej. 
Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów tj. 5 czerwca 2018 r. po godz. 21:00.
Podział na koszyki nastąpi według aktualnego rankingu drużyny.
Jeżeli w drużynie występuje zawodnik PLS TOP16 lub PORS rozstawienie odbędzie się na podstawie rankingu wyżej notowanego zawodnika, pozostałe drużyny rozstawione są losowo.
Do fazy pucharowej awansują po dwie drużyny z poszczególnych grup.
Drużyna zgłoszona do turnieju DMP składa się z 2 (dwóch) zawodników: 
• Zawodnik A (kapitan) 
• Zawodnik B

W fazie grupowej każdy mecz składa się z 5 frejmów w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A) 

Kryteria ustalania kolejności drużyn w grupach:
a/ wygrane frejmy;
b/ mecz bezpośredni; 
c/ bezpośredni pojedynek kapitanów;
d/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego drużyn po grach grupowych: 
a/ miejsce w grupie;
b/ dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).
Szczegółowe informacje nt. systemu rozgrywek zostaną przekazane podczas odprawy dla zawodników.

W fazie pucharowej każdy mecz składa się z 7 frejmów w danej kolejności:
Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)
Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)
Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)
Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A) 
Frejm 6 deblowy (zmiana po zagraniu)
Frejm 7 singlowy (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów)

Sędzia główny
Wiktoria Jędruszek

Nagrody 
W zawodach nie ma nagród finansowych.
Zawodnicy otrzymują puchary za miejsca 1-4 i najwyższy brejk turnieju.
Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Opłaty startowe 
Dla zawodników z licencją PZSiBA - 80 zł
Dla zawodników bez licencji PZSiBA - 100 zł
Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia.

Postanowienia końcowe 
Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje nt. zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW
Sobota, 9 czerwca 2018 r.
10:30 do ok. 17:00 – mecze grupowe 
ok. 17:00 – 1/2 finału
ok. 19:00 – FINAŁ