OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI

NAZWA TURNIEJU

OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI

MIASTO

Lublin

KLUB

Masters

DATA

Od: 2020-02-27 13:30:00
Do: 2020-03-01 22:00:00

ZAPISY

Od: 0000-00-00 00:00:00
Do: 2019-11-23 09:26:00

KATEGORIA

Mistrzostwa Polski

SYSTEM ROZGRYWEK

Grupowy + Pucharowy

SĘDZIA GŁÓWNY

Mateusz Rusin

DODATKOWE INFORMACJE

XXVIII Otwarte Mistrzostwa Polski – Lublin 2020

W XXVIII Otwartych Mistrzostwach Polski wystartuje 36 zawodników, którzy spełnili wymogi regulaminowe do zakwalifikowania się do turnieju oraz potwierdzili udział w wyznaczonym terminie.

Cele zawodów
wyłonienie Mistrza Polski w snookerze w kategorii otwartej;
* przygotowanie najlepszych polskich zawodników do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych;
* promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;
* popularyzacja snookera. 

Termin zawodów
27 lutego – 1 marca 2020 r. (czwartek-niedziela)

Miejsce zawodów 

27-29 lutego 2020 r.
Klub Masters (Galeria Olimp) 
al. Spółdzielczości Pracy 36
20-147 Lublin

1 marca 2020 r. – półfinały i finał
Studio TVP Lublin
ul. Raabego 2
20-080 Lublin

Organizatorzy 
Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego
Klub Masters Lublin

Warunki uczestnictwa
W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:
a/ posiadają aktualną licencję zawodniczą;
b/ spełnili wymogi regulaminowe do zakwalifikowania się do turnieju;
c/ zgłosili swój udział w wyznaczonym terminie;
d/ wyrażają zgodę na udostępnienie wizerunku.

Ubiór
Przez cały czas trwania turnieju obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A

UWAGA!
Na prośbę Organizatora zawodnicy zobowiązani są do umieszczenia na strojach logo sponsora.   

System i sposób przeprowadzenia zawodów

Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch etapach – fazie grupowej i fazie pucharowej.

A faza grupowa: 9 grup 4-osobowych

* Zawodnicy zostaną podzieleni na 4 koszyki i rozlosowani do grup według zasady:
a/ pozycja nr 1 w grupach – 9 zawodników najwyżej sklasyfikowanych na listach rankingowych PZSiBA w kolejności: PLS TOP16, PLS 1LS, PORS, turniej eliminacyjny, dzikie karty;
b/ pozycja nr 2 w grupach – kolejnych 9 zawodników wg schematu jw.;
c/ pozycja nr 3 w grupach – kolejnych 9 zawodniczek i zawodników wg schematu jw.;
d/ pozycja nr 4 w grupach – kolejnych 9 zawodniczek i zawodników wg schematu jw.

Koszyk 1

  1. Baranowski Mateusz
  2. Kowalski Antoni
  3. Holoyda Daniel
  4. Rogoza Paweł
  5. Nitschke Marcin
  6. Utkowski Bartosz
  7. Kotiuk Michał
  8. Murat Piotr
  9. Kowalski Jarosław 

Koszyk 2

  1. Bek Marcin
  2. Trębocha Ariel
  3. Guzowski Łukasz
  4. Ebert Michał
  5. Wright Jason
  6. Vidler Felix
  7. Ćwikła Krystian
  8. Drążkiewicz Krzysztof
  9. Różański Bartłomiej 

Koszyk 3

  1. Zubrzycki Marek
  2. Sroka Grzegorz
  3. Kalinowski Jarosław
  4. Pietrzak Kinga
  5. Alska Dalia
  6. Ratajczak Filip
  7. Karłyk Marcin
  8. Chromy Jakub
  9. Kubalski Marcin

Koszyk 4

  1. Bystrzyński Tomasz
  2. Górniak Krzysztof
  3. Krasuski Maciej
  4. Stęsik Mikołaj
  5. Piślewska Ewelina
  6. Wrzos Jacek
  7. Wilk Adam
  8. Balon Paweł
  9. Bondarewski Tomasz

* Kolejność rozgrywania meczów w grupach: 2-4, 1-3, 2-3, 1-4, 3-4,1-2    
* Modus meczów w fazie grupowej: lepszy z 5
* Do fazy pucharowej awansuje dwóch zawodników z każdej grupy.
* Godziny rozpoczęcia meczów w grupach (z wyjątkiem pierwszych sesji) są godzinami orientacyjnymi, a mecze rozgrywane będą według zasady „pierwszy wolny stół” przy zachowaniu kolejności rozgrywania meczów.

Kryteria ustalania kolejności zawodników w grupach:
a/ wygrane mecze;
b/ bilans frejmów;
c/ bezpośredni pojedynek;
d/ dogrywka.

B faza pucharowa:

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego zawodników po grach grupowych:
a/ miejsce w grupie;
b/ wygrane mecze;
c/ średnia BF/MR;
d/ losowanie.

* Zawodnicy zajmujący po grupach miejsca 1-14 awansują bezpośrednio do 1/8 mistrzostw.
* Zawodnicy z miejsc 15-18 rozgrywają mecze o wejście do 1/8 mistrzostw, modus meczu: lepszy z 5
* Modus meczów w fazie pucharowej: 
1/8 finału – lepszy z 7
1/4 finału – lepszy z 7
Półfinały – lepszy z 7
FINAŁ – lepszy z 11

Sędzia główny
Mateusz Rusin

Sędziowie
Organizator zapewnia udział sędziów licencjonowanych.

Nagrody
Zawodnicy otrzymują puchary i medale za miejsca I-IV oraz za najwyższy brejk turnieju (50+).
W turnieju nie ma nagród finansowych.
Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

Koszty udziału w turnieju
Opłata startowa – 160 zł
* Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju mają obowiązek posiadania aktualnej licencji sportowej PZSiBA.
* Osoby nieposiadające licencji zobowiązane są do jej wykupienia przed rozpoczęciem turnieju zgodnie z zasadami opisanymi w Regulaminie Rozgrywek PZSiBA 2020.
UWAGA!
Nie ma możliwości wykupienia licencji u sędziego głównego podczas turnieju.
* Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia.

Zgoda na udostępnienie wizerunku
Uczestnicy turnieju muszą wyrazić zgodę na udostępnienie wizerunku i głosu w celach promocyjnych dla PZSiBA, TVP oraz Ministerstwa Sportu.

PROGRAM MISTRZOSTW

Czwartek, 27 lutego 2020 r.
13:30 – odprawa dla zawodników i sędziów
14:00, 16:00, 18:00, 20:00 – mecze fazy grupowej, modus meczu: lepszy z 5

* Piątek, 28 lutego 2020 r.
10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00 – mecze fazy grupowej, modus meczu: lepszy z 5
20:30 – dwa mecze 1/16 finału

* Sobota, 29 lutego 2020 r.
10:00, 13:00 – 1/8 finału
17:00 – ćwierćfinały

* Niedziela, 1 marca 2020 r.
11:00, 13:00 – półfinały
18:00 – finał, 1. sesja
20:30 – finał, 2. sesja