DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI

NAZWA TURNIEJU

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI

MIASTO

Warszawa

KLUB

147 Break - Zamieniecka

DATA

Od: 2020-09-26 09:00:00
Do: 2020-09-27 22:00:00

ZAPISY

Od: 0000-00-00 00:00:00
Do: 2020-09-22 21:00:00

KATEGORIA

Mistrzostwa Polski

SYSTEM ROZGRYWEK

Grupowy + Pucharowy

SĘDZIA GŁÓWNY

Maciej Grzegorz Lesiak

DODATKOWE INFORMACJE

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2020

 

Cele zawodów

* wyłonienie Drużynowego Mistrza Polski;

* promowanie idei współzawodnictwa sportowego w duchu zasad fair play;

* popularyzacja snookera.

 

Organizatorzy

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego

Klub 147 Break Zamieniecka

 

Termin i miejsce zawodów

26-27 września 2020 r. (sobota-niedziela)

Klub 147 Break, ul. Zamieniecka 80, 04-158 Warszawa

 

Warunki uczestnictwa

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zawodnicy obojga płci, którzy:

a) posiadają aktualną licencję sportową PZSIBA;

b) zgłoszą swój udział w wyznaczonym terminie;

c) stawią się na sali gier w wyznaczonym czasie (należy doliczyć czas na rozgrzewkę oraz uiszczenie opłaty startowej przed pierwszym meczem);

d) wyrażają zgodę na udostępnienie wizerunku.

 

Termin i miejsce zgłoszeń

* Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 września 2020 r. (wtorek), do godz. 21:00.

* Sposób zgłoszeń: dokonanie zapisu do turnieju na stronie www.snooker.pl przez każdego z uczestników

* Drużyna zgłoszona do turnieju DMP składa się z 2 (dwóch) zawodników: Zawodnik A (kapitan), Zawodnik B.

* Proszę o przesłanie do sędziego głównego na adres mailowy: MGLcuesports@gmail.com składu drużyny oraz wskazanie kapitana

 

Ubiór

Przez cały czas trwania turnieju obowiązuje strój regulaminowy PZSiBA – kod A

(wizytowe spodnie, wizytowe buty, koszula z mankietem, kamizelka, muszka lub krawat. W przypadku kobiet możliwe jest zastąpienie wizytowych spodni wizytową spódnicą.)

 

System i sposób przeprowadzenia Drużynowych Mistrzostw Polski

* Mistrzostwa zostaną rozegrane w dwóch etapach – fazie grupowej i fazie pucharowej.

* Do fazy pucharowej awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

* Podział na grupy odbędzie się po zamknięciu zapisów.

* Rozstawienie i podział na koszyki odbędzie się na podstawie rankingu wyżej notowanego zawodnika, zgodnie z kolejnością: 1. ranking PLS TOP16, 2. ranking 1LS, 3. ranking PORS, 4. losowanie.

 

W fazie grupowej każdy mecz składa się z 5 frejmów w danej kolejności:

Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)

Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)

Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)

Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)

Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A)

 

Kryteria ustalania kolejności drużyn w grupach:

a) wygrane mecze;

b) bilans frejmów;

c) mecz bezpośredni;

d) bezpośredni pojedynek kapitanów;

e) dogrywka na czarnej bili (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów).

 

Kryteria ustalenia kolejności rankingu turniejowego drużyn po grach grupowych:

a) miejsce w grupie;

b) mecze nieprzegrane;

c) średnia bilansu frejmów/mecze rozegrane;

d) losowanie

 

W fazie pucharowej każdy mecz składa się z 7 frejmów w danej kolejności:

Frejm 1 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik A)

Frejm 2 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik B)

Frejm 3 deblowy (zmiana po zagraniu)

Frejm 4 singlowy (Zawodnik A vs Zawodnik B)

Frejm 5 singlowy (Zawodnik B vs Zawodnik A)

Frejm 6 deblowy (zmiana po zagraniu)

Frejm 7 singlowy (zawodnicy wyznaczeni przez kapitanów)

 

Sędzia główny

Maciej Grzegorz Lesiak

 

Nagrody i tytuły

* Zawodnicy otrzymują puchary za miejsca I-IV oraz za najwyższy brejk turnieju.

* W zawodach nie ma nagród finansowych. Podział innych nagród, także rzeczowych, pozostaje w gestii Organizatora.

 

Koszty udziału w zawodach

* Opłata startowa - 70 zł od osoby, płatne gotówką przed pierwszym meczem.

* Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju mają obowiązek posiadania aktualnej licencji sportowej PZSiBA.

* Koszt licencji - 50 zł

Osoby nieposiadające licencji zobowiązane są do jej wyrobienia przed rozpoczęciem turnieju, zgodnie z zasadami opisanymi w Regulaminie Rozgrywek PZSiBA 2020 (należy dokonać wpłaty na konto PZSiBA oraz przesłać wniosek o przyznanie licencji sportowej PZSiBA).

UWAGA! Nie ma możliwości przyznania licencji przez Sędziego głównego podczas turnieju.

* Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia.

 

Postanowienia końcowe

Niniejszy Regulamin może być uzupełniony o inne informacje dotyczące zawodów.

 

Lista drużyn:

1. Mateusz Baranowski - Antoni Kowalski
2. Marcin Nitschke - Daniel Holoyda
3. Michał Ebert - Paweł Rogoza
4. Michał Kotiuk - Jakub Chromy
5. Bartosz Utkowski - Krzysztof Czapnik
6. Maciej Kusak - Karol Lelek
7. Paweł Balon - Jacek Wrzos
8. Piotr Marszałek - Tomasz Bystrzyński
9. Grzegorz Brojak - Marcin Kubalski
10. Marek Zubrzycki - Leszek Lichota
11. Michał Kubala - Leszcze Mickiewicz
12. Filip Ratajczak - Marcin Karłyk
13. Daria Reńska - Marcin Żmieńko